Vážení čtenáři,
léto je v plném proudu a my Vám s radostí přinášíme červencové vydání našeho měsíčního Zpravodaje.  Doufáme, že si užíváte krásné letní dny, plné slunce, dovolených a zaslouženého odpočinku. Rádi bychom Vám touto cestou popřáli hezké prožití léta a mnoho příjemných chvil strávených s rodinou a přáteli. V tomto vydání jsme pro Vás připravily několik zajímavých novinek v našem sortimentu, které jistě oceníte. Neustále se snažíme zlepšovat a rozšiřovat nabídku našich produktů, abychom Vám mohli poskytnout to nejlepší. Navíc se můžete těšit na podrobnou recenzi našeho všestranného plynového vařiče a topidla v jednom pro nadšence do turistiky. Na závěr se věnujeme tématu měsíce, kterým jsou polopodzemní kontejnery poskytující moderní a efektivní řešení pro sběr tříděného odpadu.
Děkujeme, že jste s námi, a přejeme Vám příjemné čtení a krásné letní dny.


SRECENZE VAŘIČE VATOP / ZÁSOBNÍK NA DEŠŤOVOU VODU CUBUS


_vod_foto
RECENZE: VAŘIČ & TOPIDLO VATOP
Vařič a zároveň topidlo, to je náš VATOP! Celou recenzi od časopisu Svět outdooru si můžete přečíst
na tomto odkazu: REZENZE VAŘIČE & TOPIDLA VATOP8441_cubus_01

Zásobník na dešťovou vodu CUBUS 1000L


Zásobník CUBUS vyroben ze 100 % recyklovatelného plastového materiálu s možností instalace na vaši zahrádku nebo do sklepa pro zajištění sběru dešťové vody. Vysoký objem a odolnost zásobníku z něj dělá vynikající nástroj pro zachycení a uchování  dešťové vody, kterou následně můžete využít pro zalévání vaší zahrádky, pro umývání vašeho vozu nebo dlažby apod. Na zásobníku se nachází celkem tři otvory. Otvor pro kohoutek či hadici a otvor pro vypuštění zásobníku před zimním obdobím. Pro zajištění efektivního sběru vody ze svodu lze přikoupit sběrač s integrovaným filtrem pro separaci listí a možností vypnutí během zimního období.


8440_produktov_let_k_cz
 TÉMA MĚSÍCE
INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ ODPADŮ S POLOPODZEMNÍMI KONTEJNERY MEVA


ppk_vod_foto_01

Princip podzemních kontejnerů spočívá v uložení velkoobjemových nádob na tříděný odpad pod povrch, čímž je zajištěna jak efektivita sběru díky velkému objemu, tak i estetika prostředí, jelikož jsou plněny pomocí vyhazovacího sloupku umístěného nad povrchem chodníku či ulice. Z estetického a provozního hlediska jsou pro sběr a třídění odpadů tím nejlepším řešením, přičemž jsou odolné vůči vandalismu.

 

 

Polopodzemní řešení MEVA
Fungují na stejném principu jako podzemní řešení, s tím že je uschováno cca 60 % kontejneru. Nad zemí tak namísto pouhé šachty zůstává větší část kontejneru. Díky vydařenému provedení kontejner nijak nenarušuje estetiku prostředí a sběrné místo uživatel rozhodně nepřehlédne.
komplet1Proč právě podzemní a polopodzemní řešení?

Existuje několik důvodů, proč dnes v drtivé většině center měst nenajdete koše nebo nadzemní kontejnery na tříděný odpad. Tím nejčastějším je samotný lidský faktor při samotném třídění odpadu. Může docházet ke hromadění odpadu mimo nádoby, čímž dochází k narušování životního prostředí. Nejjednodušším způsobem, jak tento problém řešit, je umístit kontejnery pod zem. Tímto lze ušetřit místo, jelikož místo velkého kontejneru stojí na ulici pouze šachta nebo část kontejneru. Kontejnery jsou plněny pomocí vyhazovacího otvoru, který je konstruován tak, že je do něj možné odpad vhazovat, ale již zamezuje dalším zásahům do obsahu kontejneru. Současně je řešen problém s možným převržením kontejneru, ať už vlivem počasí, dopravních prostředků nebo lidí. Pod zemí pak zůstane hluk vhazovaného skla i zápach nejrůznějšího odpadu.


b571131_01
Sběrná místa polopodzemních kontejnerů tak nevyžadují instalaci přístřešku. Struktura kontejneru je navržena pro dlouhodobé každodenní užívání. Je minimalizován počet pohyblivých částí, čímž je zaručena spolehlivá a dlouhodobá životnost kontejneru.


tabulkappk_instalace_foto_01

Pro pomoc s výběrem toho správného výrobku nás neváhejte kontaktovat:

E-mail: prodej@mevatec.cz
Tel.: 416 823 181 / 188 / 173


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF