Vážení čtenáři,
vítáme vás u posledního vydání měsíčníku Zpravodaj v tomto roce. I přes veškeré nesnáze, které nám tento rok přinesl si uchováváme pozitivní naladění a těšíme se na rok 2021. Jsme přesvědčeni, že nadcházející rok bude mnohem klidnější a pozitivnější pro nás všechny. Za společnosti skupiny Meva vám přejeme poklidné prožití Vánočních svátků a hojnou oslavu příchodu Nového roku 2021.


MEVA-CITY VÝROBNÍ PROGRAM PLANUM

Prémiové lavičky řady PLANUM jsou novinkou sortimentu skupiny společností Meva. Jsou vyráběny v provedení s opěradlem nebo bez opěradla navržené pro maximální odolnost a zvýšení estetiky veřejných prostor. Konstrukce z ocelového plechu je opatřena dvojí povrchovou úpravou žárovým zinkováním a následně práškovou barvou. Výplň sedáku a opěradla je vytvořena plotovkami z recyklovaného plastu.

lavicka_1_operadlolavicka_1lavicka_2_operadlolavicka_2

NOVINKA – NAFTOVÝ TEPLOGENERÁTORnaftov_teplogener_tor_fb_01

Sortiment společnosti MEVA byl doplněn o novinku v podobě naftového teplogenerátoru o výkonu 20 kW. Generátor se připojuje k 230 V/50 Hz pro napájení ventilátoru, disponuje průtokem vzduchu 450 m3/hod. se spotřebou paliva 1,87 l/hod. Jde o topidlo s přímým spalováním, tzn. že zplodiny zůstávají uvnitř vytápěné místnosti.

Naleznete na www.mevatec.cz

 

 

ZVÝHODNĚNÁ NABÍDKA NA VÝROBKY V AKCI PODZIM-ZIMA 2020


podzimn_nab_dka_za_zvyhodn_n_ceny_2020_str_nka_1podzimn_nab_dka_za_zvyhodn_n_ceny_2020_str_nka_2podzimn_nab_dka_za_zvyhodn_n_ceny_2020_str_nka_3podzimn_nab_dka_za_zvyhodn_n_ceny_2020_str_nka_4

Dovolujeme si vás upozornit, že 23. 12. 2020 je posledním dnem expedice. Dále ve dnech 4.-8. 1. 2021 bude sklad z důvodu Vánočních svátků a inventury uzavřen a nebude možné zboží přijímat ani expedovat. Sklad bude opět otevřen 11. 1. 2021.

 Děkujeme za pochopení.

christmas_2

 

TÉMA MĚSÍCE

UN TESTOVÁNÍ SUDŮ NA NEBEZPEČNÉ LÁTKY
un_testov_n_1
Sudy se šroubovacím víkem a vyraženým UN kódem jsou určeny pro uchování nebezpečných látek. Takové obalové výrobky jsou pravidelně testovány. Sudy jsou pouštěny z velké výšky v mnoha různých teplotách a pozicích. Testování sudu se provádí v rozmezí běžných až extrémních podmínek. A proč k takovému testování dochází?

Nároky na obal

Na obaly působí mechanické síly ať už během převozu, skladování nebo používání. Obaly, které nesplní svůj účel a dojde k úniku látky, mohou negativně ovlivnit výdělek a reputaci, obzvláště pokud jde o látky nebezpečné. Proto jsou obaly pro takové látky podstupovány intenzivnímu náročnému testování.. Tato zařízení jsou koncipována tak, aby bylo možné dávkovat dezinfekční prostředek bez dotyku rukou. Nejčastějším řešením jsou nožní pedálové mechanismy nebo bezdotyková řešení pomocí infračervených senzorů. Stojany se nejčastěji umisťují do vnitřních prostor co nejblíže vchodům či přechodům z budovy do budovy, tak aby se stojan nedal přehlédnout.

UN testování

UN testy jsou navrženy pro simulaci nejhoršího možného scénáře, ke kterému může dojít během přepravy a ve skladu v dlouhém časovém horizontu. Obaly umístěné níže ve stohu musí být schopny nést zatížení ostatních obalů stohovaných na nich. Náhlé manévry mohou způsobit uvolnění obalu, prasknutí nebo převržení. Testy stohování a pádů jsou nedílnou součástí UN testování.

un_testov_n_01 un_testov_n_02 un_testov_n_03un_testov_n_04

Obaly opatřené UN číslem v sortimentu společnosti Meva-tec s.r.o. jsou určeny pro uskladnění a převoz nebezpečných látek. Proto, aby obal mohl nadále nést UN kód a být používán pro nebezpečné látky, výrobci podstupují své produkty testům stohování a pádů během výrobního procesu. Za tímto účelem jsou výrobci vybaveni zařízením pro testování nebo své produkty předávají na testování akreditovaným zkušebním střediskům.

Zkoušky stohování a pádem4426_4429_01

Splněním testu stohování je doloženo, že obal je schopen nést zatížení způsobené dalšími obaly ve stohu bez úniku uskladněné látky. Během zkoušky pádem je obal pouštěn dolů z různých pozic z výšky 1,8 metru, přičemž po dokončení testu nesmí dojít k úniku látky. Pro simulování extrémních podmínek je plastový sud zmražen na teplotu -18 °C, což ze zkoušky pádem dělá výrazně náročnější způsob testování odolnosti sudu.

UN značení

UN testování je zlatým standardem pro jakýkoliv obal. UN značení (1H2) je důkazem vhodnosti a odolnosti konstrukce a zavedeného procesu výroby obalů.


 


Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:
Tel.: 416 823 299
E-mail: prodej@mevatec.cz


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF