Vážení čtenáři,
právě čtete dubnové vydání měsíčníku ZPRAVODAJ pro rok 2022. V tomto čísle naleznete informace o vydání nového katalogu zaměřeného na vybavení měst a obcí, o účasti na každoroční akci Den malých obcí a blíže představíme nový výrobek v podobě skládacího sudu na dešťovou vodu. Dále bychom vás chtěli informovat o zhoršené situaci na trhu s hutním materiálem. Materiálu je nedostatek a je velmi nákladný, přičemž zvýšený náklad pocítila také doprava. Bohužel je situace nestabilní a nelze předpokládat další vývoj, což má za následek zvýšení cen napříč sortimentem.

m_stsk_mobili_2022

NOVÝ KATALOG MĚSTSKÉHO MOBILIÁŘE

V měsíci březen jsme vydali nový katalog se zaměřením na sortiment pro vybavení měst a obcí. V katalogu naleznete výrobky pro hospodaření s odpady, lavičky, a přístřešky pro veřejná prostranství.

V případě zájmu o nový katalog kontaktujte naše obchodní oddělení:

tel.: +420 416 823 181
e-mail: prodej@mevatec.cz

Katalog KE STAŽENÍ ve verzi PDF na www.mevatec.cz

 

 

 

 

PLÁNOVANÉ PREZENTACE A VÝSTAVY

Chtěli byste si prohlédnout náš sortiment osobně? Přijďte nás navštívit na některou z plánovaných výstav.

dmo_55_1danubius_gastro_2

NOVINKA – SLOŽITELNÉ SUDY PRO SBĚR DEŠŤOVÉ VODYfoto_04

Do sortimentu jsme nově zařadili složitelné sudy pro sběr dešťové vody. Sud lze složit snadno do 5 minut. V nabídce naleznete provedení o objemu 200 l (typ: 8220) nebo 500 l (typ: 8221). Menší provedení je vybaveno kohoutkem s možností připojení zahradní hadice a větší provedení je pak vybaveno dvěma kohoutky, jedním pro připojení hadice a druhým pro stáčení vody. Sudy jsou v horní části opatřeny otvorem pro plnění se síťkou chránící před vniknutím nečistot. Jsou také opatřeny vnitřními filtry, otvorem proti přeplnění a díky hornímu otvoru není vyžadováno sud připojovat k okapovému svodu.

 

 


TÉMA MĚSÍCE

foto_01

SNADNÝ SBĚR DEŠŤOVÉ VODY PRO KAŽDOU ZAHRADU

Je to jednoduché, postavte na zahradu nádrž na dešťovou vodu a je to. Ano, je zapotřebí dodržet několik pravidel, jako je instalace nádrže u okapového svodu, na pevný povrch a další nezbytnosti, ale stále se jedná o ten nejjednodušší způsob. Když vezmete v potaz neustále se rozšiřující sortiment nádrží o různá provedení, design a konstrukce, vybere si opravdu každý. Pokud vám i přesto nádrž nevyhovuje a chcete zachytávat větší objem vody, je tu možnost instalace velkoobjemové nádrže pod zem. Podzemní nádrže však vyžadují více práce i vybavení.

Nadzemní nádrže a sběračefoto_02

Jak jsme již zmínili, provedení nádrží je mnoho a nemusíte se ani bát pocitu rušivého elementu na vaší zahradě. Kromě standardních nádrží jednotné barvy a prostých tvarů, které jsou navrženy hlavně pro plnění svého účelu, můžete vybírat i z různých designů, např. nádrže imitující rustikální dřevěný sud, nebo nádrže napodobující kamenný vzhled.
Do nádrže je však z okapového svodu potřeba vodu přivést. Pro tento účel se využívá tzv. sběračů. Jedná se o jednoduché zařízení s vnitřním filtrem, které se montuje přímo do okapového svodu. Sběrač pak zachytí nečistoty a vodu odvede do nádrže. Mimo to také zamezuje přetečení nádrže.

 

Nadzemní nádrže s přímým plněním

Sběrače mají své nesporné výhody, avšak nejsou jedinou možností. Na trhu jsou k dispozici i nádrže s otvorem pro přímé plnění z okapového svodu. Jedná se o nádrže s víkem, které lze snadno otevřít a pomocí klapky či vývodů z okapového svodu dešťová voda proudí přímo do nádrže. Jakmile je nádrž naplněna, stačí uzavřít víkem a je to. Oproti nádrži se sběračem je však potřeba hlídat naplnění z důvodu možného přetečení.
Alternativou mohou být nádrže se systémem proti přetečení. V sortimentu společnosti Meva jsou to skládací sudy na dešťovou vodu. Sudy jsou lehké a snadno složitelné, proto nezaberou tolik místa při uskladnění. Sud je opatřen horním otvorem se síťkou, která brání vstupu nečistotám, vnitřními filtry pro kohoutky a v neposlední řadě také vývodem v horní části, který brání přetečení.

foto_038220_8221_02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:
Tel.: 416 823 181
E-mail: prodej@mevatec.cz


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF