Vážení čtenáři,
právě čtete únorové vydání měsíčníku Zpravodaj pro rok 2024. Informujeme Vás o účasti na konferencích, výstavách, o přípravách nového katalogu a novinkách v sortimentu.
Dne 8. února 2024 se zúčastníme SETKÁNÍ STAROSTŮ A MÍSTOSTAROSTŮ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE a SETKÁNÍ STAROSTŮ A MÍSTOSTAROSTŮ OLOMOUCKÉHO KRAJE dne 22. února 2024. Dále Vám představíme novinky v sortimentu v podobě ESD židlí a dílenských židlí. Na závěr se dočtete o sortimentu výrobků s antistatickými vlastnostmi pro práci v prostředí citlivé na elektrostatické výboje.


region_servis_01

setkani_starostu


banner_vstupenky_for_fishing2024
Místo konání:
PVA EXPO PRAHA
Beranových 667
199 00 Praha 9 - Letňany
Datum konání:
22. – 25. února 2024

Těšíme se na Vás na největším rybářském veletrhu v ČR. Představíme Vám sortiment, který jistě ocení každý rybář.

Celý náš sortiment naleznete také na:
www.mevatec.cz


PRODUKTOVÝ KATALOG / NOVINKY


cz_katalog_3d_2024
NOVÝ KATALOG V PŘÍPRAVĚ
S radostí Vám oznamujeme, že dokončujeme přípravy pro vydání nového produktového katalogu společnosti Meva.

Pokud vše půjde podle plánu, bude katalog k dispozici začátkem měsíce března.
8436_novinka8439_novinka

TÉMA MĚSÍCE
ESD PRODUKTY PRO PROSTŘEDÍ CITLIVÉ NA STATICKÉ VÝBOJE

ESD – zkratka z anglického electrostatic discharge neboli elektrostatický výboj. Takovým výbojem je myšlen náhlý a krátkodobý elektrický proud mezi dvěma objekty s různým elektrickým potenciálem. Elektrostatický výboj představuje velký problém pro citlivá elektronická zařízení, součástky, ale také pro hořlavé látky, které mohou vlivem elektrostatického výboje vzplanout. Před elektrostatickým výbojem je zapotřebí zajistit dostatečnou ochranu, a to zejména v místech, kde dochází k manipulaci se součástkami nebo látkami, které mohou být ohroženy nebo můžou zapříčinit ohrožení pracovníků. Za účelem ochrany před elektrostatickými výboji používáme výrobky s antistatickými vlastnostmi.
esd_obaly

ESD obaly
Takové obaly se využívají jako preventivní opatření proti zničení výrobků nebo zažehnutí vysoce hořlavých látek statickým výbojem. Ten je při výrobě nebo skladování citlivých přístrojů nebo hořlavin vysoce nebezpečný. Pro zabránění vzniku statických výbojů jsou využívány právě antistatické vodivé plasty označované jako ESD.
Vodivostí ESD materiálu je dosahováno přidáním elektricky aktivních aditiv do primárního materiálu, ze kterého se obal vyrábí. Ve většině případů se jedná o uhlíková vlákna, speciální vodivé saze a další vodivé materiály. Samotné obaly jsou pak snadné na používání. Obal se uzemní a stává se z něj silný nástroj pro tvorbu bezpečného pracoviště.


Antistatické židle, rohože a příslušenství
V našem sortimentu lze nalézt různé výrobky s antistatickými vlastnostmi. Kromě obalů v podobě sudů, boxů a IBC nabízíme palety, stoly a židle s antistatickými vlastnostmi. Sortiment byl navíc rozšířen o ESD rohože a příslušenství pro propojení rohože a operátora k uzemnění pro ochranu před elektrostatickými výboji. Antistatická rohož z PVC pěny a antistatická protiúnavová rohož s možností připojení vodiče pro odvod elektrostatických výbojů. Mezi příslušenství jsme zařadili, zemnící kabely, zástrčku, patní uzemňovač a zemnící náramek pro zajištění ochrany operátorů na pracovištích citlivých na statickou elektřinu.


esd_rohoze_zidle

Pro pomoc s výběrem toho správného výrobku nás neváhejte kontaktovat:

E-mail: prodej@mevatec.cz
Tel.: 416 823 181 / 188 / 173


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF