Vážení čtenáři,
doufáme, že jste měsíc leden prožili ve zdraví a dobré náladě. Po úspěšném vydání nového katalogu pro rok 2019 pro Vás i v tomto měsíci přinášíme novinky v našem měsíčníku ZPRAVODAJ. V tomto čísle Vás budeme informovat o nových výrobcích, které jsme zařadili do sortimentu, novinkách na našem e-shopu a probíhající zvýhodněné nabídce na dopravu.

                                                                                                                                              Radim Fröhlich

                                                                                                                                          jednatel společnosti

NOVINKY V SORTIMENTU

Již 1. ledna roku 2020 vstoupí v platnost nová vyhláška ministerstva č. 321/2014 Sb., která zavede novou povinnost pro obce a města. Dojde k zavedení sběru jedlých olejů. My jsme se na tuto skutečnost snažili co nejrychleji zareagovat a do sortimentu jsme nově zařadili sběrné nádoby a nádrže na použité jedlé oleje.

 

nadoba_na_pouzity_kuchynsky_olej_1_6l_colibrinadoba_na_pouzity_kuchynsky_olej_3_5l_olinadoba_na_pouzity_kuchynsky_olej_5_5l_ecohouse_lightnadrz_na_pouzity_kuchynsky_olej_200l_olivia_freenadrz_na_pouzity_kuchynsky_olej_500l_oliv_box 

 

 

PROBÍHAJÍCÍ AKCE 

Zvýhodněná nabídka na dopravu stále pokračuje. Při nákupu nad 5 000,- Kč bez DPH máte u nás dopravu zdarma.


 cenik_dopravnehoCO JE U NÁS NOVÉHO, CO PLÁNUJEMEkatalog_2019

 

KATALOG 2019

V lednu jsme vydali nový katalog pro rok 2019. Můžete si jej prolistovat nebo stáhnout z našich webových stránek www.mevatec.cz
Katalog si u nás také můžete objednat v papírové formě. Katalog Vám zašleme zdarma poštou. Stačí nám jen zaslat Vaši adresu s poptávkou katalogu na naši emailovou adresu: prodej@mevatec.cz

 

NOVINKY NA NAŠEM E-SHOPUe_shop_chat_2x

Neustále se snažíme vylepšovat náš internetový obchod. Snažíme se, aby byl co nejpřehlednější a obsahoval co nejvíce informací o nabízených produktech. Někdy však tyto informace nepostačují a proto jsme se rozhodli zavést podporu (online chat) pro naše zákazníky.

Nevíte si rady nebo jen potřebujete zjistit informaci o nabízeném výrobku? Napište nám a my Vám rádi poradíme.

Online podporu je možné nalézt kdekoliv na webových stránkách www.mevatec.cz
TÉMA MĚSÍCE

VÝKLOPNÉ KONTEJNERY - PRAKTICKÝ POMOCNÍK DO VÝROBY6502_6505_prakt_3

Výklopné kontejnery jsou pro oblast průmyslu a obchodu nepostradatelným nástrojem. Na trhu se vyskytují výklopné kontejnery jak plastové, tak ocelové. Každá výrobna, slévárna, sklad atd. má odlišné nároky na ten správný kontejner. Na trhu je proto k dostání mnoho druhů a úprav výklopných kontejnerů.

Co je to výklopný kontejner a z čeho se skládá?

Jedná se o kontejner s robustní konstrukcí a výklopným mechanismem. Jeden z nejpoužívanějších výklopných kontejnerů v Evropě se skládá z vysoko objemové otevřené vany spojené se základnou s kapsami pro vidlice VZV. Pro započetí výsypu se používá páka, která vanu kontejneru odjistí. Páku je možné aktivovat z kabiny vysokozdvižného vozíku pomocí lana. Druhů výklopných kontejnerů je na našem trhu více, např. s víkem, s dvojitým dnem, se síťovanými bočnicemi nebo standardní provedení doplněné o kolečka.

K čemu se výklopný kontejner používá?

Ocelové výklopné kontejnery se používají pro ložení zboží a materiálu všeho druhu. Tvar a výklopný mechanismus poskytují snadné nakládání i vykládání materiálu na určené místo. Nabízeny jsou i další druhy upravené pro různé potřeby. Například výklopný kontejner s dvojitým dnem je vhodný pro převoz třísek vzniklých při obrábění. Díky dvojitému dnu umožňuje oddělení pevných částic od kapalných. Výpustní kohout pak umožňuje vypouštění kapalin ze dna kontejneru. Výklopné kontejnery s víkem pak umožňují převážení materiálu a odpadu chráněného před deštěm a větrem. Instalace koleček usnadní přemisťování kontejneru na krátké vzdálenosti.

Plastové výklopné kontejnery jsou vyráběny z polyetylenu. Nádoba je bezešvá a poskytuje tak dokonalou nepropustnost. Důvodem proč použít plastový výklopný kontejner je, že použitý materiál nepodléhá korozi. Kontejner tak může být použit pro sběr a převoz materiálu s odkapávajícími kapalinami. Stejně jako ocelové, tak i plastové kontejnery mohou být vybaveny kolečky a kapsami pro manipulaci pomocí vysokozdvižného vozíku.

Jakým způsobem se výklopný kontejner používá?

Princip výklopného kontejneru je založen na prostém fyzikálním zákoně. Díky specificky umístěnému těžišti stačí kontejner odjistit a nakloněním vidlic vysokozdvižného vozíku započít proces výsypu. Po odjištění bezpečnostní pojistky a sklonění vidlic se kontejner sám vysype díky výklopnému mechanismu a gravitační síle. Po vysypání nákladu a naklonění vidlic do původní polohy se kontejner automaticky vrátí do původní polohy. Po dokončení výsypu a dosažení původní polohy se kontejner zajistí aretací výklopu. Pro dokončení procesu výklopu stačí zajistit páku bezpečnostní pojistkou. Výklopný kontejner je vybaven řetězem na jedné z ližin. Řetěz slouží k zajištění výklopného kontejneru k vidlicím vysokozdvižného vozíku.

6502_6505_det_36502_6505_det_56502_6505_det_66502_6505_det_26502_6505_det_8

Kde se výklopný kontejner používá?

Výklopné kontejnery je možné používat všude tam, kde je zapotřebí rychle a efektivně přemisťovat odpad, materiály nebo polotovary. Kontejnery je možné využít ve výrobě, na stavbách, ve skladech, sběrných dvorech, apod. Představují tak důležitou součást skladového a výrobního vybavení firem. V případě, že si nejste jisti, jaký výrobek je pro vaše potřeby ten správný, neváhejte kontaktovat společnost MEVA-TEC na tel. čísle 416 823 181.

 

KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF