Vážení čtenáři,
vítáme Vás u prvního vydání měsíčníku Zpravodaj pro rok 2024. Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2024 Vám přejeme hodně štěstí, zdraví, osobních i pracovních úspěchů.
Dne 25. ledna 2024 se zúčastníme SETKÁNÍ STAROSTŮ A MÍSTOSTAROSTŮ JIHOČESKÉHO KRAJE konající se ve městě Tábor. Dále Vám představíme novinky v sortimentu v podobě pneumatických čerpadel.
Na závěr se dočtete o sortimentu pro údržbu pozemních komunikací během zimního období.


region_servis_01

starostove


ČERPADLA ČERPACÍ SOUSTAVY

cerpadla

TÉMA MĚSÍCE
ZIMNÍ ÚDRŽBA KOMUNIKACÍ

I když zrovna svítí slunce a venku je relativně teplo, může sníh přijít náhle a neohlášeně, a proto je lepší býti připraven. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodných prostředků pro zajištění sjízdnosti a schůdnosti pozemních komunikací během zimního období. Pro správný výběr posypového nástroje je zapotřebí stanovit, jak velká bude plocha a kde bude posyp uskutečňován. Nároky posypu v areálu firmy nebo celého města se liší, a proto je zapotřebí ujasnit požadované vlastnosti nástroje.
zimni_udrzba_01
Jako prostředek pro zajišťování sjízdnosti a schůdnosti pozemních komunikací během zimního období se nejčastěji používá posypová sůl, štěrk nebo písek. Aplikace zdrsňujícího materiálu, tedy písku nebo štěrku, na povrch vozovky nebo chodníku slouží pro zvýšení přilnavosti (tzv. adheze) pneumatik nebo podrážek. Naopak posyp chemickými látkami, zejména chloridem sodným NaCl, se používá pro snížení bodu mrznutí vody a rozmrazení sněhu nebo ledu.

Před aplikací posypového materiálu se sníh nejprve odklízí. Za tímto účelem je využíváno sněžného pluhu, zametače nebo ručních nástrojů. Poté co je vrstva sněhu odklizena se provádí posyp pomocí tzv. posypových vozíků. Pokud se jedná o komunikace s nutností častého posypu, jsou v těchto místech rozmisťovány tzv. nádoby na posypový materiál. Nádoby se pak dále umisťují u silnic, parkovišť, chodníků, areálů čerpacích stanic apod.

Často využívaným nástrojem pro aplikaci různých druhů posypových materiálů na malých, středně velkých a velkých prostranstvích jsou posypové vozíky. V sortimentu společnosti Meva naleznete vozíky tlačené, tažené nebo nesené. Tlačené posypové vozíky se používají pro aplikaci posypového materiálu na malých i velkých plochách. Tažené posypové vozíky jsou standardně připojovány za malé nebo jednonápravové traktory. Nesené sypače jsou koncipovány jako tříbodové závěsy za malotraktory. U posypových vozíků je možné upravovat množství a rozptyl posypu dle šíře komunikace. Malé tlačené posypové vozíky jsou vhodné pro firemní i privátní využití.

Nyní v nabídce naleznete také komunální vozidla a kloubové nakladače, které lze dodatečně vybavit a přizpůsobit pro zimní údržbu silnic, chodníků, areálů apod.


7184_018330_03boki_zima_02

Pro pomoc s výběrem toho správného výrobku nás neváhejte kontaktovat:

E-mail: prodej@mevatec.cz
Tel.: 416 823 181 / 188 / 173


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF