e_barrica_regenfass_05_4c

Nadzemní nádrže a sběrače

Jak jsme již zmínili, provedení nádrží je mnoho a nemusíte se ani bát pocitu rušivého elementu na vaší zahradě. Kromě standardních nádrží jednotné barvy a prostých tvarů, které jsou navrženy hlavně pro plnění svého účelu, můžete vybírat i z různých designů, např. nádrže imitující rustikální dřevěný sud, nebo nádrže napodobující kamenný vzhled.

Do nádrže je však z okapového svodu potřeba vodu přivést. Pro tento účel se využívá tzv. sběračů. Jedná se o jednoduché zařízení s vnitřním filtrem, které se montuje přímo do okapového svodu. Sběrač pak zachytí nečistoty a vodu odvede do nádrže. Mimo to také zamezuje přetečení nádrže.

Nadzemní nádrže s přímým plněním

Sběrače mají své nesporné výhody, avšak nejsou jedinou možností. Na trhu jsou k dispozici i nádrže s otvorem pro přímé plnění z okapového svodu. Jedná se o nádrže s víkem, které lze snadno otevřít a pomocí klapky či vývodů z okapového svodu dešťová voda proudí přímo do nádrže. Jakmile je nádrž naplněna, stačí uzavřít víkem a je to. Oproti nádrži se sběračem je však potřeba hlídat naplnění z důvodu možného přetečení.

7708_02 7703_02 7706_01 7708_01

Alternativou mohou být nádrže se systémem proti přetečení. V sortimentu společnosti Meva jsou to skládací sudy na dešťovou vodu. Sudy jsou lehké a snadno složitelné, proto nezaberou tolik místa při uskladnění. Sud je opatřen horním otvorem se síťkou, která brání vstupu nečistotám, vnitřními filtry pro kohoutky a v neposlední řadě také vývodem v horní části, který brání přetečení.

woodcan_aranz_01 8220_8221_028220_8221_foto

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:

Tel.: 416 823 181

E-mail: prodej@mevatec.cz