Správný stůl jako základ každé dílnypracovni_stul_pracovni_zidle_01

Pořádný stůl není výsadou pouze kanceláří, ale každá dílna by takový také měla mít. Pracovní stůl je běžně označován jako tzv. ponk a vyznačuje se dostatečným pracovním prostorem a vysokou zatížitelností. Stoly se neliší pouze v barvě a velikosti zásuvek, ale především ve velikosti pracovní plochy, materiálu či nastavitelností podnoží. Společnost Meva je spolehlivým dodavatelem dílenských stolů. V nabídce lze nalézt jednotlivé díly, čímž je zákazníkům umožněno navolit si vlastní sestavu pracovního stolu. Navíc lze stůl dovybavit různým příslušenstvím jako např. děrované nástavby pro zavěšení nářadí háčků, lišty pro plastové zásobníky a další. Pokud často pracujete s elektricky citlivými komponenty, Meva doporučuje použití tzv. antistatického stolu jehož pracovní plocha je opatřena ESD deskou a ESD zemnícím boxem. U stolu pak nesmí chybět pořádná židle s komfortním čalouněním, područkami nebo třeba i ESD povrchy pro práci s elektro zařízeními.

Skříně pro ochranu vašeho nářadí

Mimo stolu by v dílně neměla chybět praktická dílenská skříň či panely na zavěšení nářadí a zásobníků pro uchování měřících nástrojů, spojovacího materiálu apod. Dílenské skříně jsou nedílnou součástí výbavy, jelikož poskytují ochranu uskladněného nářadí a materiálu před okolními vlivy. Na výběr jsou skříně různé výbavy a uspořádání. Je možné vybrat skříň pouze se zásobníky na různý drobný materiál pro dílny a provozy či skříně s perforacemi na dveřích i zádech pro zavěšení nářadí, které jsou navíc vybaveny zásuvkami různých velikostí např. pro citlivější nářadí či pro přehledné uskladnění klíčů apod. V sortimentu jsou také k nalezení malé skříňky, skříňky s kolečky nebo servisní vozíky vhodné jak pro domácí prostředí, tak profesionální dílny a garáže.

dilenska_skrin_se_zasobniky_01Pozor na nebezpečné látky!

Ano, i nebezpečné látky se mohou objevit jak v profesionálním, tak i domácím prostředí. Hovoříme především o technickém benzínu, palivu nebo agresivních chemikáliích pro odstraňování nečistot a podobných látkách. Tyto látky mohou být nejen rizikem požáru, ale také rizikem pro zdraví uživatele, který se nadýchá výparů těchto látek. Pro jejich bezpečné uložení jsou nabízeny tzv. bezpečnostní skříně. Tyto skříně disponují speciálními úpravami, které zajišťují bezpečné uskladnění nebezpečných látek uvnitř budov. Speciální úpravou je např. dvouplášťová ocelová konstrukce, tříbodový bezpečnostní zámek či funkce automatického uzavírání dveří skříně. Navíc umožňují ventilaci, čímž je zamezeno kumulace nebezpečných výparů uvnitř skříně. Úkolem takové skříně je oddělit uskladněné látky od okolních vlivů, např. zdrojů tepla. Skříň pak poskytne pracovníkům dostatečný čas pro evakuaci v případě požáru.

Dílna v jednotném stylubezpecnostni_skrin_01

Ačkoliv není estetika nábytku tolik důležitá jako ostatní vlastnosti, neznamená však, že není na seznamu požadavků. Společnost Meva je dodavatelem mnohých provedení dílenského vybavení, avšak je možné dát prostor i požadavkům na estetiku. Pracovní stoly a dílenské skříně jsou vyráběny z kvalitních materiálů, zpracování je na vysoké úrovni a nenarušuje tak okolní estetiku dílny či provozu. Společnost Meva navíc nabízí již sladěné sestavy, jako je například řada Economy v jednotném stylu. Dílenský nábytek je vhodný do každého provozu, jelikož nářadí prakticky schová. Díky němu je pak díla organizovaná, čistá a bezpečná.