Odpadkové koše

ZKoše jsou vyráběny z kvalitní zinkované oceli dle požadavků OSHA. Zvýšené dno koše zajišťuje cirkulaci vzduchu pod dnem a tím redukuje teplotu uvnitř nádoby. Samouzavíratelné víko nádoby, které nelze otevřít pod více než 60°, zamezuje přístupu vzduchu, jisker a dalších zdrojů a tím zabraňuje zvýšení rizika případného vzplanutí odpadu. Koše jsou vybaveny pedálovým mechanismem pro otevření víka a není tak nutné se koše dotýkat. Výrobky jsou testovány dle norem FM, UL a TÜV dle německé normy o bezpečnosti výrobků GS a je na ně poskytována záruka v délce 10 let.

Odpadová nádoba na hořlaviny 20 lt.
edit
Hodnocení
Typové číslo
4785

Vyrobeno z kvalitní pozinkované oceli., Opatřeno vrchní práškovou barvou., Vybaveno zvýšeným dnem zajišťujícím cirkulaci vzduchu – redukce teploty uvnitř nádoby., Vybaveno...

Skladem
1 990 Kč
2 407,90 Kč s DPH
article_6

Mohu použít plastový pytel nebo vložku?

Do odpadkových košů je běžně vkládán plastový pytel pro jednodušší vyprázdnění nádoby, nicméně v tomto případě se použití pytle, vložky a jiných příslušenství vyvarujte. Vložený pytel či vložka může kolidovat s úplným uzavřením víka koše. V případě, že víko není zcela uzavřeno, dochází k průniku vzduchu do koše a tím hrozí riziko vznícení odpadu uvnitř koše. Ať už použijete plastový pytel, vložku nebo jiné příslušenství, je tím narušena funkčnost odpadkového koše.

Pro jaký odpad je koš určen?

ZOdpadkové koše jsou vyrobeny tak, aby se staly vhodným úložným řešením pro látky a hadry, které jsou znečištěné olejem, rozpouštědlem, roztokem, ředidlem, hořlavými aditivy a dalšími hořlavými látkami. Takto znečištěné textilie představují riziko vzniku požáru, nejsou-li vhodně uskladněny. Samouzavírací víko zamezuje průniku vzduchu do koše a zůstává uzavřené, není-li koš používán.

Z+ Koš je zapotřebí po každém pracovním dnu vyprázdnit a odpad vhodně likvidovat.

Jak dochází ke spontánnímu vznícení?

Jak olej nebo jiná hořlavá látka zasychá na vyřazeném hadru, produkuje teplo. Vzduch vně záhybů hadru se mísí s výpary a vytváří tak hořlavou směs. Za správných podmínek se hadr spontánně vznítí. Existují však i jiné zdroje vznícení. Jiskry produkované v dílenském prostředí mohou dopadat na látky a hadry nasáklé hořlavinou. Zdrojem mohou být i nedbale vyřazené kuřácké materiály, tkaniny, ubrousky, čistící hadry apod.

Protipožární odpadkové koše

Zdrojů vznícení je v dílnách, skladech, výrobních halách, ale i v prostředí domova opravdu mnoho, a proto je doporučeno potenciálně hořlavý odpad vhodně uskladnit a likvidovat. Společnost Meva-tec s.r.o. nabízí odpadkové koše na zaolejované, hořlavé odpady v různých velikostech. Ze sortimentu si tak můžete vybrat z provedení o objemu 23, 34, 52 nebo 79 litrů dle velikosti dílny a množství vyprodukovaného odpadu.

avatar
Neváhejte kontaktovat naše prodejní oddělení: