Co je to záchytná vana?
8202_04Záchytná vana, jak již název napovídá, je vana, která slouží pro zachycení případných úniků kapalin z obalů uskladněných na záchytné vaně. Vany jsou vyráběny z různých materiálů a je tak důležité si předem ověřit jaký materiál odolává nebezpečným kapalinám zamýšlené k uskladnění. Žádný obal nevydrží věčně nebo může dojít k jeho poškození, a proto je důležité, aby takový obal byl postaven právě na záchytnou vanu.
Potřebuji záchytnou vanu?
Záchytné vany nejen, že šetří vaše finance, ale především také životní prostředí, jelikož uniklá látka zůstává uvnitř vany a jde tak o důležitou součást vybavení, že získaly oporu také v legislativě. Konkrétně hovoříme o tzv. zákonu o vodách č. 254/2001 Sb. a vyhlášce Ministerstva životního prostředí č. 450/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Díky této legislativě tak musí být záchytná vana součástí skladování nebezpečných nebo vodu ohrožujících kapalin.
Modulární záchytné vany
Jak již bylo napsáno, vany jsou vyráběny z různých materiálů. Materiál ale není jediné kritérium. Důležitá je také velikost, objem, ale také celková nosnost. Novinka modulární záchytné vany jsou vyrobeny z vysoce kvalitního polyetylenu a byly navrženy s modulárními rošty, přičemž vycházejí z přesných rozměrů 200 l sudů. Je tak možné použít vanu bez roštu a sudy na vanu uskladnit přímo na paletě. Nebo lze záchytnou vanu vybavit plastovým nebo ocelovým roštem a sudy skladovat přímo na roštu. Lze tak efektivně využít úložný prostor a rozšířit oblast bezpečnosti při skladování podle svých potřeb. Aby bylo skladování ještě snazší jsou nabízeny dva formáty van. Jedno provedení vycházející z rozměrů nejpoužívanějších europalet nebo provedení vycházející z průmyslových palet 1200 x 1200 mm.

8199_018199_028200_018201_02

Jak vybrat záchytnou vanu?

Při výběru záchytné vany dbejte na to, aby byl výrobní materiál vany odolný skladovaným kapalinám. V takovém případě je doporučeno kontaktovat výrobce skladované kapaliny. Dalším kritériem výběru je objem záchytné vany. Objem vany nesmí být nižší než objem jednotlivého obalu. Pokud je zapotřebí uskladnit dva sudy o objemu 200 l musí být záchytný objem vany minimálně 200 l. Celkové množství skladovaných kapalin pak nesmí překročit 10-ti násobek záchytného objemu. Je důležité také zohlednit fakt, že odkryté záchytné vany se používají pouze ve vnitřních prostorách.

8202_018202_028203_018204_02

Záchytné vany všeho druhu8200_03

Mimo novinky v podobě plastových modulárních záchytných van u nás naleznete také ocelové, sklolaminátové a další plastové provedení. Nabízíme jak záchytné vany malého objemu, tak i velkoobjemové provedení, mobilní i uzavřené modely. Záchytné vany umožňují ekologické skladování vodu znečišťujících látek a představují tak řešení pro jedno z nejdůležitějších témat budoucnosti a jsou tak důležité pro ochranu životního prostředí v každé společnosti.

Potřebujete-li poradit, neváhejte a kontaktujte nás:

Tel.: 416 823 181

E-mail: prodej@mevatec.cz