854577

Co je to mobilní čerpací stanice?

Mobilní čerpací stanice jsou praktickým pomocníkem v oblastech zemědělství a průmyslu. Jejich konstrukce umožňuje snadné nakládání a dopravu přímo k vozidlu. Stanice může být vybavena jak elektricky poháněným, tak ručně poháněným čerpadlem. Záleží na preferenci uživatele, rychlosti dávkování paliva a vybavení, které má uživatel k dispozici. Elektrická čerpadla totiž vyžadují připojení ke zdroji elektrické energie.

Jak fungují?blue_mobil_easy_anwendung_waldarbeit_800x800_2

Mobilní čerpací stanice musí být nejprve naplněna pohonnými hmotami, pro které je určena. Stanici lze umístit na dopravní prostředek, kterým ji následně doveze na místo určení. Čerpací stanice jsou schváleny pro přepravu a okamžitou spotřebu dle ADR 1.1.3.1c. V případě použití čerpací stanice s elektrickým čerpadlem je zapotřebí zajistit zdroj elektrické energie, např. připojením svorek stanice k autobaterii. Nakonec stačí použít výdejní hadici a započít plnění nádrže.

Jak vybrat vhodnou stanici?

Čerpací stanice 430 l. - 12V
edit
Hodnocení
Typové číslo
3344

Vyrobeno z UV stabilizovaného Polyetylenu (PE)., Možnost snadné manipulace – závěsná oka, VZV technika., Vybaveno přepážkou pro minimalizaci pohybu paliva během přepravy., Nádrže...

Skladem
52 990 Kč
64 117,90 Kč s DPH

Společnost Meva-tec s.r.o. nabízí široký výběr mobilních čerpacích stanic. Sortiment zahrnuje stanice pro výdej nafty, benzínu a aditiva AdBlue, známé pod označením AUS32. Je důležité stanovit jaký druh paliva bude zapotřebí převážet. Není možné jak z pohledu konstrukce, tak pohledu legislativy převážet v nádrži stanice na naftu jiné palivo, např. benzín. Stanice pro pohonné hmoty musí být řádně označena dle požadavků ADR.

+ AdBlue se používá u naftových motorů za účelem snížení emisí ve výfukových plynech.

stanice_1stanice_3stanice_4

Mobilní čerpací stanice a legislativastanice_2

Z pohledu legislativy se jedná o skladování a převoz nebezpečných látek, přičemž vzniká riziko ohrožení zdraví a životního prostředí. Mobilní čerpací stanice tak podléhají mezinárodní dohodě o silniční přepravě nebezpečných věcí, tzv. ADR. Jedná se tak o výrobky certifikované pro převoz pohonných hmot klasifikovaných jako nebezpečné látky.

+ AdBlue (AUS32) je kapalné aditivum 32,5 % roztoku močoviny a nejedná se o nebezpečnou látku.