3229_1Proč IBC kontejner?

Nespornou výhodou těchto kontejnerů je velký objem, široké plnící hrdlo s vypouštěcím ventilem a odolná konstrukce opatřená vnější kostrou z ušlechtilé oceli. IBC kontejnery jsou spojeny s paletou, která zajišťuje možnost manipulace paletovými a vysokozdvižnými vozíky. Hlavní výhodou je stohovatelnost, což nabízí hromadnou manipulovatelnost skladovaných látek. Nemůžeme také opomenout relativně nízkou pořizovací cenu a široký sortiment příslušenství.

4300_1UN homologace a použití na hořlaviny

Naše společnost nabízí IBC kontejnery s UN homologací a kontejnery vhodné pro skladování látek ohrožující životní prostředí včetně hořlavin. Kontejnery s UN označením vyhovují náročným požadavkům ADR, RID a IMDG Code pro přepravu nebezpečných kapalných látek. Kontejnery na hořlaviny jsou vhodné pro skladování kapalin třídy hořlavosti I., II., III. a IV. a jsou tak vhodné pro provozy s nebezpečím výbuchu zón 1 a 2. IBC kontejner na hořlaviny je vybaven měděným kabelem pro propojení koutu a klece kontejneru.

Použité repasované kontejnery

Náš sortiment mimo nové kontejnery zahrnuje i tzv. repasované použité kontejnery. Tyto kontejnery jsou taktéž vhodné pro přepravu a skladování kapalných látek. Repasované IBC kontejnery jsou vyčištěné a vysušené, s tlakovou zkouškou a inspekcí ocelové konstrukce. Repasované kontejnery je možné dodat v provedeních bez UN i včetně UN homologace. Při objednání repasovaných IBC kontejnerů s UN homologací však nelze zajistit stejné UN značení pro všechny kontejnery.

+ Repasované kontejnery jsou nevhodné pro farmaceutický a potravinářský průmysl.ibc_p_slu_enstv_

Příslušenství

Rozšířili jsme sortiment o příslušenství v podobě ohřívacích plášťů, izolačních vík, vodotěsných krytů a izolačních plášťů. Ohřívací plášť se používá pro zajištění optimální teploty kapaliny uskladněné v IBC kontejneru. Pláště se používají pro ohřev různých kapalin, např. vody, pryskyřic, olejů apod. Plášť je možné doplnit izolačním víkem pro zakrytí celého kontejneru. Dodatečně je možné IBC kontejner vybavit vodotěsným PVC krytem pro ochránění kontejneru před zatékáním vody. Izolační nylonový plášť je vhodný pro lepší udržování teploty látky v IBC kontejneru.

6079_1IBC kontejner jako nádrž na vodu

Jak jsme již zmínili výše, IBC kontejnery se staly hojně využívaným výrobkem pro uskladnění vody na zahradách a pro sběr dešťové vody. Pro takové použití doporučujeme, aby uživatel použil kontejner nový nebo kontejner, který nebyl používán pro skladování nebezpečných látek. Dbejte obezřetnosti i u použitých IBC kontejnerů, které byly čištěny, jelikož procesy čištění se u jednotlivých firem liší a vyčistit kontejner horkou vodou nestačí. Nač si zbytečně kontaminovat zahrádku nebezpečnými látkami?

+ Pro sběr dešťové vody můžete využít naší nabídky nádrží a sběračů dešťové vody.

Skladování IBC kontejnerů

Kontejnery jsou snadno stohovatelné, čímž je zajištěna úspora a přehlednost skladování IBC kontejnerů. Pro skladování ve venkovních prostorách je možné využít krytých záchytných van a regálů pro ochranu kontejnerů před okolními vlivy. Pro bezpečné stáčení kapalin z kontejnerů doporučujeme využít záchytných van s roštem. Použitím záchytné vany se vyvarujete únikům skladovaných látek do životního prostředí.