Nadzemní řešení sběru odpadu0004_3_07
Meva je často spojována s klasickými nádobami na popel nebo ocelovými sudy, nicméně ty tvoří pouze malou část sortimentu společnosti. Vedle nich společnost nabízí dvou kolové a čtyř kolové kontejnery, které jsou vyráběny na míru svozové technice a potřebám tzv. door-to-door řešení sběru odpadu. Takové nádoby a kontejnery jistě naleznete v každém městě či obci. Nádoby a kontejnery jsou dodávány v různých barvách pro sběr tříděného odpadu včetně možnosti úprav vhozů na víku. Vedle kontejnerů samotných pak společnost nabízí tzv. stanoviště pro splnění nároků na estetiku a ochranu sběrných nádob a kontejnerů. Tato stanoviště je možné přizpůsobit dle potřeb zákazníka, ať už se jedná o velikost, zastřešení nebo barevné provedení.
V tomto segmentu je stále co zlepšovat, a proto Meva vyvinula například odpadkový koš Maxipress s integrovanou lineární lisovací jednotkou dosahující výkonu 100 MPa. Koš poskytuje min. tří násobnou kapacitu odpadu s neustálým přehledem o naplnění. Lis je poháněn akumulátorem se solárním dobíjením a lze jej dovybavit USB porty, meteostanicí, vysílačem WiFi, čidly znečištění apod. Tím přispívá k pořádku ve svém okolí. Kombinace robustního provedení a WiFi konektivitou jej předurčuje pro využití v místech, kde je třeba zpřístupnit lidem internet bez možnosti sjednání dozoru nad technikou.


b1660_01 b1660_04 b1660_05 b1660_06

Mezi dalšími novinkami lze nalézt také sběrný kontejner se spodním výsypem. Tyto kontejnery jsou velice populární díky vysokému objemu a snadné obsluze. V tomto případě však hovoříme pouze o běžném odpadu jako je papír, plast či sklo. Nicméně společnost Meva se mimo jiné zaměřuje také na řešení velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Na objemný odpad Meva dodává velkoobjemové kontejnery, které jsou uzpůsobeny pro převoz na nákladním autě. Pro nebezpečný odpad pak nabízí specializované nádoby a kontejnery dle druhu takového odpadu ať už v pevném či kapalném skupenství.

b15622_01 b15622_04 b15622_05 b15622_06

Podzemní řešení sběru odpadu

Největší devízou společnosti a v aktuální době nejžádanějším řešením jsou tzv. podzemní kontejnery. Princip podzemních kontejnerů spočívá v uložení velkoobjemových nádob na tříděný odpad pod povrch, čímž je zajištěna jak efektivita sběru díky velkému objemu, tak i estetika prostředí, jelikož jsou plněny pomocí vyhazovacího sloupku umístěného na povrchem chodníku či ulice. Z estetického a provozního hlediska jsou pro sběr a třídění odpadů tím nejlepším řešením, přičemž jsou odolné proti vandalismu. Kromě různého provedení nadzemní části, různého povrchu pochozí plochy a objemu podzemní části lze kontejnery vybavit úpravami v rámci programu chytrých řešení. Podzemní kontejner je tak možné dovybavit čipovým otevíráním nebo senzory pro kontrolu naplnění a ušetřit tak čas i náklady při jejich vyprazdňování.

m_boleslav_komenskeho_01 tabor_trzni_panoram_02

 

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:

Tel.: 416 823 181

E-mail: prodej@mevatec.cz