Vážení čtenáři,
vítáme vás u srpnového vydání měsíčníku ZPRAVODAJ. V tomto čísle vás seznámíme s výhodnou nabídkou plastových záchytných systémů v podobě záchytných van pro IBC a modulární záchytné vany. Dále vám představíme novinku v našem sortimentu v podobě zahradního ohniště a sortiment mobilních čerpacích stanic. Srpnovým tématem měsíce jsou ESD obaly a jejich přínos při tvorbě bezpečného pracoviště.

 

z_chytn_vany_sleva
ohni_t_01

NOVINKA V SORTIMENTU

Zahradní ohniště

Kompaktní přenosná ohniště vyrobena z ocelového plechu opatřeného práškovou barvou. Ohniště jsou vyráběna v hranatém a válcovém provedení s odnímatelným roštem a můžou tak být použita pro grilování nebo jen jako dekorace či zdroj tepla. Hranaté provedení ohniště je možné kompletně rozložit. Válcové provedení je vybaveno vnitřní nádobou na oheň. Ohniště jsou navržena a vyráběna v České republice.


Naleznete na našem e-shopu ZDE.

 

 

BEZPEČNÉ SKLADOVÁNÍ A TRANSPORT NAFTY8149_8151_erpac_stanice_fb_01


Převoz nafty na stavbu, k zemědělským strojům a k dalším zařízení je nyní o něco jednodušší. Dle nejnovějších úprav ADR 1.1.3.1 c) je nyní možné převážet naftu v jedné z našich čerpacích stanic s objemem nižším než 450 l bez dodatečných povinností.
Povolení ADR při převozu takových nádrží není vyžadováno, stejně tak další povinnosti jako jsou značení, vybavení hasícím přístrojem a další dle mezinárodní dohody o přepravě nebezpečného zboží po silnici (ADR).


V našem sortimentu naleznete čerpací stanice mobilní a stacionární na převoz a skladování nejen nafty.TÉMA MĚSÍCE

ESD PLASTOVÉ OBALYesd_vod

Řekněte jiskrám ne, chraňte materiál a výrobky pomocí ESD obalů. Zkratka ESD je pro elektrostatický výboj (jiskra) a obal nesoucí toto označení je obohacen o úpravu materiálu umožňující vodivost. Takový obal pomáhá vytvořit bezpečný pracovní prostor. Chrání totiž vysoce hořlavé materiály před statickými výboji, které by mohly zapříčinit vzplanutí takového materiálu.

esd_02_1_

Praktické využití ESD obalů

Takové obaly se využívají jako preventivní opatření proti zničení výrobků nebo zažehnutí vysoce hořlavých látek statickým výbojem. Ten je při výrobě nebo skladování citlivých přístrojů nebo hořlavin vysoce nebezpečný. Pro zabránění vzniku statických nábojů jsou využívány právě antistatické vodivé plasty, označované jako ESD.Potenciálně nebezpečné prostředí

K vytvoření elektrostatického náboje může dojít v mnoha průmyslových odvětvích ať už při přepravě nebo skladování. Vytvořením takového náboje může dojít ke vznícení hořlavých plynů tvořících se při skladování vysoce hořlavých látek v uzavřeném prostoru a může tak dojít k požáru nebo výbuchu. Takové prostory se nazývají zóny s potenciálně výbušnou atmosférou a jsou také označovány jako EX zóny. Proti takovým rizikům pomáhají právě antistatické a elektricky vodivé plasty. Takové plasty dokáží elektrický náboj odvádět a zabraňují negativním efektům, které náboj může zapříčinit.

Jak je dosaženo elektrické vodivosti plastu

Vodivosti ESD materiálu je dosahováno přidáním elektricky aktivních aditiv do primárního materiálu, ze kterého se obal vyrábí. Ve většině případů se jedná o uhlíková vlákna, speciální vodivé saze a další vodivé materiály. Samotné obaly jsou pak snadné na používání. Obal se uzemní a stává se z něj silný nástroj pro tvorbu bezpečného pracoviště.

esd_boxyesd_palety

 

Nejen ESD obaly

Společnost Mevatec má ve svém sortimentu různé výrobky s antistatickými vlastnostmi. Společnost nabízí plastové sudy s UN kódem pro přepravu nebezpečných látek v pevném, pastovitém nebo kapalném skupenství. V sortimentu společnosti lze však nalézt také boxy s víkem nebo bez víka, ESD plastové palety, vozíky, pracovní židle nebo pracovní stoly s ESD pracovní plochou desky pro práci s citlivými komponenty a přístroji.

esd_03esd_04

esd_06_1_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:
Tel.: 416 823 181
E-mail: prodej@mevatec.cz


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF