Vážení čtenáři,
vítáme Vás u červencového vydání měsíčníku Zpravodaj pro rok 2023. Na úvod máme pro Vás připravené zásobníky na dešťovou vodu, sběrače a další příslušenství za zvýhodněné ceny. Dále vám představíme nový oborový katalog s nabídkou sudů pro tuhý, kapalný i jaderný odpad včetně příslušenství pro manipulaci a předpisové skladování. Spolu s katalogem Vám představíme novinku v podobě certifikované ocelové palety pro uskladnění a převoz sudů s jaderným odpadem. Závěrem si v tradičním tématu měsíce můžete přečíst o výhodách hospodaření s dešťovou vodou v nadzemních a podzemních zásobnících.

AKCE NA SORTIMENT - OBOROVÝ KATALOG

akce_de_ovka
10 % sleva na sortiment pro hospodaření s dešťovou vodu
• Designové zásobníky
• Zásobníky v klasickém provedení
• Nadzemní zásobníky
• Podzemní zásobníky
a další …Oborový katalog se sortimentem sudů a příslušenství
Katalog je zaměřen na sortiment kovových sudů a příslušenství pro jejich bezpečné uskladnění a manipulaci. V katalogu naleznete sortiment zinkovaných a lakovaných sudů, záchytné vany, regály a produkty pro bezpečné zacházení se sudy.

katalog_sudy_01


NOVINKA
OCELOVÁ PALETA pro přepravu sudů s jaderným materiálem

paleta_sudy
Více na www.mevatec.cz


TÉMA MĚSÍCE - HOSPODAŘENÍ S DEŠŤOVOU VODOU

8397_02Snižujeme náklady na spotřebu vody sběrem dešťové vody. Dešťová voda je jeden z volně přístupných přírodních zdrojů, který lze využít pro údržbu vaší zahrádky, čištění okolí vašeho rodinného domu nebo i vašeho vozu. Využití dešťové vody zasahuje jak do ekonomické, tak i ekologické stránky problematiky.

Princip sběru dešťové vody
Jde o jednoduchý princip využití plochy střechy domu a jejího sklonu do okapového systému, který pak odvádí vodu do nádrže, která se umisťuje poblíž svodu. Voda je pak ze svodu odváděna do nádrže pomocí trubice, kterou lze navíc vybavit tzv. sběračem s filtrací nečistot. Spotřeba vody v domácnosti dosahuje cca 150 litrů na osobu, přičemž její spotřebu lze z větší části nahradit právě dešťovou vodou. V některých případech používání pitné vody však dešťovou vodou nahradit nelze. Např. mytí nádobí, sprchování, vaření atd.

nadzemni_zasobnik_2Nadzemní provedení
Jednoduše se zásobník na dešťovou vodu postaví na rovný podklad do blízkosti okapového svodu, propojí a už jen stačí počkat na déšť. Oproti podzemním nádržím je instalace jednoduchá, nicméně při sběru většího objemu vody, je zapotřebí vyčlenit větší prostor. Oproti podzemnímu řešení také hrozí zamrznutí vody v zimním období, a proto je potřeba nadzemní zásobník vypouštět.Podzemní provedení
podzemni_nadrze_na_vodu

S tímto provedením získáte vysoký objem pro sbíranou vodu a nemusíte nijak významně omezovat prostor na zahradě. Tím, že je voda uchovávána v podzemí je zajištěno zachování její kvality. Podzemní řešení je tak možné oproti nadzemnímu používat celoročně. Díky umístění pod zemí, zásobníky nijak nenarušují estetiku a jsou odolné vůči zamrzání.

Udržitelnost
Hospodaření s dešťovou vodou je aktuální téma a aktuálním tématem na dlouhou dobu přetrvá. Využití dešťové vody je stále více rozšířené a díky legislativním úpravám a zájmu zahrádkářů, kutilů a rodin žijících v rodinném domku se bude i nadále rozšiřovat.

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:
Tel.: 416 823 181
E-mail: prodej@mevatec.cz


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF