KONFERENCE „ODPADY A OBCE 2019"ekokom_3_

Dne 12. června jsme se zúčastnili konference „Odpady a obce 2019“ pořádané společností EKOKOM. Již 20. ročník konference se konal v Kongresovém centru v Hradci Králové. Konference se týkala problematiky odpadového hospodářství obcí v České republice. Obchodní zástupci společnosti MEVA-TEC s.r.o. prezentovali řešení sběru tříděného odpadu v obcích a městech.

Potěšila nás vysoká účast na této konferenci s vysokým zájmem o možnosti řešení sběru tříděného odpadu a chtěli bychom poděkovat pořadatelům za poskytnutí příležitosti účastnit se této akce.BEZPEČNÉ SKLADOVÁNÍ CHEMIKÁLIÍsk_n_na_chemik_lie_2_

Chemikálie jsou běžně používány na pracovištích a ve zpracovatelském průmyslu, kde mohou představovat významné riziko pro zdraví i životní prostředí, jsou-li skladovány a užívány nevhodným způsobem. Bezpečnostní skříně poskytují ideální řešení pro bezpečné uložení a manipulaci s chemikáliemi.

Skladování a manipulaci s chemickými látkami v České republice upravují mimo jiné i zákony č. 350/2011 Sb. tzv. Chemický zákon a č. 254/2001 Sb. tzv. Vodní zákon. Správné skladování chemikálií je tak v zájmu provozovatele z důvodu ochrany veřejného zdraví a ochrany životního prostředí.
VÍTÁME LÉTO

nab_dka_festivaly_2019_str_nka_1Léto jnab_dka_festivaly_2019_str_nka_2e tady a s ním i doba slavností, koncertů, festivalů a mnoha venkovních akcí. Potřebujete zajistit sběr odpadu, vymezit místo pro akci nebo si usnadnit úklid? Snažili jsme se pečlivě vybrat takové výrobky, abychom vám toto období co nejvíce usnadnili. Naleznete u nás koše, nádoby, stojany na pytle, úklidové vozíky i mobilní oplocení.
Neváhejte a využijte naši nabídku na léto 2019!

 cenik_dopravneho


 

TÉMA MĚSÍCE

IBC KONTEJNERY – OD PRŮMYSLU AŽ PO ZAHRADU3229_prakt_2

IBC kontejner (Intermediate Bulk Container) je obal určený primárně pro skladování a transport kapalin. Využívá se především v chemickém, agrochemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Průmysl však není jedinou doménou těchto velkoobjemových kontejnerů. Těší se také zájmu zahrádkářů a můžete tak často takový kontejner spatřit u okapového svodu rodinných domů a chalup.


Proč IBC kontejner?3229_prakt

Nespornou výhodou těchto kontejnerů je velký objem, široké plnící hrdlo s vypouštěcím ventilem a odolná konstrukce opatřená vnější kostrou z ušlechtilé oceli. IBC kontejnery jsou spojeny s paletou, která zajišťuje možnost manipulace paletovými a vysokozdvižnými vozíky. Hlavní výhodou je stohovatelnost, což nabízí hromadnou manipulovatelnost skladovaných látek. Nemůžeme také opomenout relativně nízkou pořizovací cenu a široký sortiment příslušenství.
UN homologované a repasované kontejnery

Naše společnost nabízí IBC kontejnery s UN homologací a kontejnery vhodné pro skladování látek ohrožující životní prostředí včetně hořlavin. Kontejnery s UN označením vyhovují náročným požadavkům ADR, RID a IMDG Code pro přepravu nebezpečných látek. IBC kontejner na hořlaviny je vybaven měděným kabelem pro propojení kohoutu a klece kontejneru. Sortiment jsme také rozšířili o tzv. repasované kontejnery. Takové kontejnery prošly čištěním a vysušením včetně tlakové zkoušky a inspekce ocelové konstrukce. Takové kontejnery však ztrácí vhodnost pro skladování látek potravinářského a farmaceutického průmyslu.

3229_13230_1

ibc_p_slu_enstv_Příslušenství a skladování

Kontejnery lze dovybavit příslušenstvím v podobě ohřívacích plášťů, izolačních vík, vodotěsných krytů a izolačních plášťů. Bohatá nabídka příslušenství usnadňuje a zkvalitňuje skladování kapalin. Kontejnery jsou snadno stohovatelné, čímž je zajištěna úspora a přehlednost skladování IBC kontejnerů. Jak se skladováním naplněných kontejnerů? Dle platné legislativy a zkušeností se standardně stohuje po dvou naplněných IBC kontejnerech. Převoz naplněných kontejnerů pomocí vysokozdvižného vozíku se realizuje vždy po jednom IBC kontejneru.

 


V případě, že si nejste jisti, jaký výrobek je pro vaše potřeby ten správný, neváhejte kontaktovat společnost MEVA-TEC na tel. čísle 416 823 181.

KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF