KVĚTNOVÝ ZPRAVODAJ 5/2022

Vážení čtenáři,
vítáme vás u květnového vydání měsíčníku ZPRAVODAJ pro rok 2022. Informujeme vás o účasti společnosti Meva na veletrhu IFAT pro odpadové hospodářství, účasti na kongresu Sdružení Komunálních Služeb ve Špindlerově Mlýně a na mezinárodní výstavě Natura Viva, která se koná na výstavišti Lysá nad Labem. Dále se dozvíte o připravovaném Dni Meva pro zákazníky pořádané v sídle Meva-Brno. Dozvíte se také o novince v sortimentu v podobě plastových kontejnerů v provedení s plochým víkem ve víku.

 

PLÁNOVANÉ PREZENTACE A VÝSTAVY

I tento rok nás můžete navštívit na největším veletrhu pro odpadové hospodářství IFAT, který se koná ve městě Mnichov. Představíme zde svůj sortiment na řešení odpadového hospodářství a vybavení po průmysl.
Naleznete nás: Hala A5, stánek 313, ve dnech 30. 5. – 3. 6. / Výstava Mnichov.

ifat_2022

PLÁNOVANÉ PREZENTACE A VÝSTAVY

Společnost Meva se zúčastní 59. Kongresu SKS pořádané ve dnech 4. – 6. 5. 2022, kde představí své produkty v oblasti hospodaření s odpady. Dále se zúčastní mezinárodní výstavy NATURA VIVA pořádané od 26. – 29. 5. 2022 na výstavišti ve městě Lysá nad Labem.

kongres59natura_viva

meva_den

NOVINKA – PLASTOVÉ KONTEJNERY V PROVEDENÍ PLOCHÉ VÍKO VE VÍKU0013_3vv_kontejner_novinka_cz_01

Do sortimentu jsme zařadily další z mnoha provedení plastových kontejnerů pro sběr komunálního tříděného odpadu. Kontejnery jsou vybaveny čtyřmi kolečky, z toho dvě jsou osazené brzdou. Dále je kontejner vybaven plochým víkem s dalším menším víkem s barevným odlišením dle druhu odpadu, pro který je určen. Kontejnery jsou vyráběné v souladu s normou EN 840 a jsou certifikovány dle RAL-GZ 951/1.

 

 

TÉMA MĚSÍCE

HOSPODAŘENÍ S ODPADY SE SPOLEČNOSTÍ MEVA

Meva je ryze českou společností s kořeny sahajícími až do roku 1898, kdy byla založena. Má bohatou historii, praxí ověřené výrobní postupy, rozsáhlé pravidelné inovace zařízení a vlastní vývojové středisko. Díky vlastním výrobním divizím, moderním technologiím a týmem návrhářů je společnost schopna navrhnout a vyrobit nová a inovativní řešení sběru odpadu všeho druhu.

Nadzemní řešení sběru odpadu

0004_3_07stanovi_t_kontejnery_01

Meva je často spojována s klasickými nádobami na popel nebo ocelovými sudy, nicméně ty tvoří pouze malou část sortimentu společnosti. Vedle nich společnost nabízí dvou kolové a čtyřkolové kontejnery, které jsou vyráběny na míru svozové technice a potřebám tzv. door-to-door řešení sběru odpadu. Takové nádoby a kontejnery jistě naleznete v každém městě či obci. Vedle kontejnerů samotných pak společnost nabízí tzv. stanoviště pro splnění nároků na estetiku a ochranu sběrných nádob a kontejnerů.
 

 

b15622_01

V tomto segmentu je stále co zlepšovat, a proto Meva vyvinula například odpadkový koš s integrovanou lineární lisovací jednotkou dosahující výkonu 100 MPa. Mezi dalšími novinkami lze nalézt také sběrný kontejner se spodním výsypem. Tyto kontejnery jsou velice populární díky vysokému objemu a snadné obsluze. V tomto případě však hovoříme pouze o běžném odpadu jako je papír, plast či sklo. Nicméně společnost Meva se mimo jiné zaměřuje také na řešení velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Na velkoobjemový odpad Meva dodává velkoobjemové kontejnery, které jsou uzpůsobeny pro převoz na nákladním autě. Pro nebezpečný odpad pak nabízí specializované nádoby a kontejnery dle druhu takového odpadu ať už v pevném či kapalném skupenství.

 

 

 

 

 Podzemní řešení sběru odpadu

Největší devízou společnosti a v aktuální době nejžádanějším řešením jsou tzv. podzemní kontejnery. Princip podzemních kontejnerů spočívá v uložení velkoobjemových nádob na tříděný odpad pod povrch, čímž je zajištěna jak efektivita sběru díky velkému objemu, tak i estetika prostředí, jelikož jsou plněny pomocí vyhazovacího sloupku umístěného nad povrchem chodníku či ulice. Z estetického a provozního hlediska jsou pro sběr a třídění odpadů tím nejlepším řešením, přičemž jsou odolné proti vandalismu. Kromě různého provedení nadzemní části, různého povrchu pochozí plochy a objemu podzemní části lze kontejnery vybavit úpravami v rámci programu chytrých řešení. Podzemní kontejner je tak možné dovybavit čipovým otevíráním nebo senzory pro kontrolu naplnění a ušetřit tak čas i náklady při jejich vyprazdňování.

m_boleslav_komenskeho_01tabor_trzni_panoram_02

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:
Tel.: 416 823 181
E-mail: prodej@mevatec.cz


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF