DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pozvanka_dod_2019

Dne 30. května 2019 Vás srdečně zveme na den otevřených dveří společnosti MEVA-TEC s.r.o. a MEVA a.s. v Roudnici nad Labem. Bude na vás čekat bohatý program včetně rautu, občerstvení a prohlídky výrobních prostor.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Usnadněte si práci

Zajistěte bezpečnou a jednoduchou manipulaci se sudy. Naše novinky manipulační hák a kleště ulehčí nejen práci s těžkými sudy, ale také nabídnou lepší ochranu zdraví a ušetří síly vašich pracovníků. Nejen, že ulehčují práci, ale také poskytují možnost manipulace se sudy v těch případech, kdy uvázání a manipulace se sudem jiným způsobem by byla zdlouhavá, obtížná nebo nebezpečná.

7712_017713_17714_01
Navštivte nás na Facebookufacebook_logo_mevatec

Sledujte naši společnost na Facebooku a buďte neustále v obraze! Mějte novinky, akce, nabídky a nové výrobky vždy z první ruky …

Jak nás najdete? Na našich webových stránkách www.mevatec.cz nebo jednoduše klikněte na obrázek vedle.

 
Akce na zvýhodněnou dopravu při nákupu nad 5.000,- Kč bez DPH stále pokračuje!

 cenik_dopravneho

 

TÉMA MĚSÍCE

SBĚR BIOODPADU A PROCES KOMPOSTOVÁNÍkompost_r

Společnost MEVA-TEC s.r.o. není specialistou pouze na dodávání hnědých nádob pro sběr bioodpadu, ale také na tzv. kompostéry. Kompostéry jsou využívány pro recyklaci sebraného bioodpadu a následně využíván dále. 

Za bioodpad považujeme jakýkoliv odpad, který se rozkládá ať už aerobně (za přítomnosti kyslíku) nebo anaerobně (bez přítomnosti kyslíku). Bioodpad tvoří například zbytky z veřejného stravování, restaurací a zahrad. Souhrnně bioodpadem je veškerý odpad biologického původu. Jedná se o jediný odpad, který je možné kvalitně recyklovat i v domácích podmínkách, tedy tzv. kompostovat.Kompostování

Přírodní, člověkem řízený proces, při kterém dochází k rozkladu biologických odpadů za přístupu vzduchu. Působením mikroorganismů a půdních organizmů tak vzniká organické hnojivo – kompost.

kompost_ry_zpravodajKompostováním získáváme kvalitní hnojivo pro další použití na našich zahradách. Díky kompostování a vytváření hnojiva můžeme vracet živiny zpět do půdy a zlepšovat tak její vlastnosti. Dalšími důvody proč začít kompostovat může být ušetření nákladů na svoz odpadů nebo pokud nechceme s trávou jezdit až do sběrného dvora.

 

Legislativní úprava sběru bioodpadu

Novela č. 229/2014 Sb., zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. přinesla obcím povinnost, aby vedle již zavedeného třídění nebezpečných odpadů, papíru a skla byl zajištěn prostor pro shromažďování kovů a biologicky rozložitelných odpadů. Splnění požadavku lze podpořit zřízením systému komunitního kompostování. Z hlediska zákona bioodpad vůbec nevzniká, jelikož je využíván jako materiál ke kompostování.Co je to kompostér?kompostov_n_

Ideální pomocník při kompostování. Zefektivňuje kompostování a ušetří tím 1/2 času. Umožňuje zužitkovat 30% - 70% domácího odpadu, a tím snižuje náklady na odvoz odpadů a pomáhá při řešení problematiky odpadového hospodářství. Široká nabídka kompostérů je k nalezení na stránkách společnosti MEVA-TEC s. r. o.


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF