Vážení čtenáři, jelikož se rok 2019 blíží ke konci, dovolte nám abychom vám popřáli poklidné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví, pohody a optimismu do nového roku 2020. V tomto vydání měsíčníku Zpravodaj se dočtete o výstavě Communtech 2019 ve městě Kyjev a rozšíření našeho sortimentu v oblasti bezpečnosti na pracovišti. Nepřehlédněte také rubriku téma měsíce, tentokrát na téma zimní údržba pozemních komunikací.


ÚČAST NA VÝSTAVĚ COMMUNTECH 2019 V KYJEVĚ

Ve dnech 5. - 7. listopadu jsme se spolu s naším obchodním partnerem EKO Lvov zúčastnili výstavy Communtech 2019 pořádaného v Kyjevě. Úkolem výstavy je zajistit aktuálnost, progresivitu a komfort při řešení sběru odpadů, recyklaci, mechanizaci a dalšími aspekty. Při této události jsme měli příležitost prezentovat vlastní řešení sběru odpadu v podobě novinek a ověřených produktů z našeho sortimentu odpadkových košů a sběrných nádob.

communtech_2019_1communtech_2019_02communtech_2019_04

BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ7871_a_7873_zpravodaj

Bezpečnost na pracovišti je téma, se kterým se potýkáme dnes a denně a stále je co zlepšovat. Abychom mohli svým zákazníkům nabídnout ještě větší možnosti zabezpečení, rozšířili jsme sortiment bezpečnostních prvků o zábrany. Díky dobré vidi-telnosti barev a odolnosti poskytnou ochranu jak osob pohybujících se v pracovním prostředí, tak majetku před možnými nárazy manipulační techniky uvnitř skladů a provozů.

ZIMNÍ ÚDRŽBA

Nezapomeňte na zvýhodněnou nabídku výrobků pro zimní údržbu pozemních komunikací.
NABÍDKA JE PLATNÁ DO 15. 1. 2020 NEBO DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB. PLATÍ POUZE PRO OBJEDNÁVKY Z E-SHOPU NA ADRESE WWW.MEVATEC.CZ NEBO POD HESLEM „ZIMA 2019/2020“.

akce_zima_zmen_eno_pro_email_str_nka_1akce_zima_zmen_eno_pro_email_str_nka_2

Dovolujeme si vás upozornit, že v době od 20. 12. 2019 do 9. 1. 2020 bude sklad z důvodu Vánočních svátků a inventury uzavřen a nebude možné zboží přijímat ani expedovat. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný zbytek roku.

 cenik_dopravneho

TÉMA MĚSÍCE
 

4349_2_lopata_na_snihZIMNÍ ÚDRŽBA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍ

Jako prostředek pro zajišťování sjízdnosti a schůdnosti pozemních komunikací během zimního období se nejčastěji používá posypová sůl, štěrk nebo písek. Aplikace zdrsňujícího materiálu, tedy písku nebo štěrku, na povrch vozovky nebo chodníku slouží pro zvýšení přilnavosti (tzv. adheze) pneumatik nebo podrážek. Naopak posyp chemickými látkami, zejména chloridem sodným NaCl, se používá pro snížení bodu mrznutí vody a rozmrazení sněhu nebo ledu.

7184_01
NÁSTROJE NA POSYP

Společnost Meva-tec s.r.o. nabízí jak běžné nástroje pro odklízení sněhu v domácím i firemním prostředí v podobě lopaty nebo hrabla, tak i posypové vozíky pro posyp větších ploch. Posypové vozíky se používají pro aplikaci různých druhů posypových materiálů na malých, středně velkých a velkých prostranstvích. Standardně můžete v nabídce nalézt posypové vozíky tlačené, tažené nebo nesené. Ručně tlačené vozíky se používají pro aplikaci posypového materiálu na malých i velkých plochách. Tažené vozíky jsou standardně připojovány za malé nebo jednonápravové traktory. Nesené sypače jsou koncipovány jako tříbodové závěsy na malotraktory.

NÁDOBY NA POSYPOVÝ MATERIÁL

Nádoby na posypový materiál jsou rozmisťovány v místech časté nutnosti posypu. Jsou vhodné pro umístění u silnic, parkovišť, chodníků, areálů čerpacích stanic apod. Nádoby na posyp slouží především pracovníkům technických služeb nebo vlastníkům komunikace. Nádoby na posypový materiál jsou nejčastěji vyráběny ze sklolaminátu nebo polyetylenu zajišťující dokonalou odolnost proti korozi a povětrnostním vlivům.

4630_nadoba_na_posyp_vyr_11763693_1_sklolaminatova_nadoba_na_posyp_700l_vyr_29447015_1_posypova_nadoba_vyr_29457016_1_posypova_nadoba_vyr_29467017_1_posypova_nadoba

POSYPOVÝ MATERIÁL

Zdrsňující materiál na suché komunikaci snižuje přilnavost, zatímco posyp chemickými látkami způsobuje znečištění půdy, vod a škodí vozidlům i zařízení komunikací. Z těchto důvodů je používání posypu v některých místech zakázáno. Mezi nejčastěji používaný posypový rozmrazovací materiál patří chlorid sodný technický (NaCl), také známý jako technická sůl. Chlorid sodný je aktivní pod -10 °C a nejčastěji se používá v pevném stavu.

7385_7183_posypovy_vozikPOUŽÍVÁNÍ POSYPU

Pro správný výběr posypového nástroje je zapotřebí stanovit, jak velká bude plocha, kde bude posyp uskutečňován. Nároky posypu v areálu firmy nebo celého města se liší, a proto je zapotřebí ujasnit požadované vlastnosti nástroje.

Neváhejte kontaktovat společnost MEVA-TEC e-mail: prodej@mevatec.cz na tel. čísle 416 823 181.

KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF