Vážení čtenáři, říjen je úspěšně za námi a měsíc listopad k nám přichází v rozmanitě zbarvené podzimní náladě. I v tomto měsíci za Vámi přicházíme s naším měsíčníkem ZPRAVODAJ a přinášíme zprávy, novinky a probíhající akce, které jsme si pro Vás připravili.

                                                                                                                              Radim Fröhlich

                                                                                                                           Jednatel společnosti

NOVINKY V SORTIMENTU

Stejně jako v minulém čísle ZPRAVODAJE, i v tomto vydání jsme si pro Vás připravili přehled nových produktů, které jsme zařadili do našeho sortimentu. V podzimním období jistě využijete spolehlivého pomocníka pro úklid veřejných prostor v podobě úklidového vozíku. Jelikož myslíme i na Vaši bezpečnost při práci, nabízíme široký výběr pracovních rukavic.

76137613_176147614_27610_017611_037608

 

PROBÍHAJÍCÍ AKCE

Akce na dopravu zdarma při nákupu nad 5 000,- Kč na našem e-shopu pokračuje i v tomto měsíci.

 cenik_dopravneho

 

Ve dnech 1. – 5. října jsme se zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Během výstavy jsme se zaměřili na představení produktů z oblasti skladování, jako jsou plastové a kovové přepravky, plastové boxy a dílenské skříně.

foto_st_nku_mevast_nek_meva

CO JE U NÁS NOVÉHO, CO PLÁNUJEME

Od listopadu jsme posílili náš obchodní tým o dva nové obchodní zástupce Terezu Mártonovou a Radka Rusého. Ochotně vám pomohou zorientovat se v problematice vybavení měst a obcí, nádob na komunální odpad a způsobech jeho snížení. Poradí vám také s vybavením nebo doplněním vybavení sběrných dvorů.


TÉMA MĚSÍCE

PROTIÚNAVOVÉ ROHOŽE – OCHRANA ZDRAVÍ A ZVÝŠENÍ PRODUKTIVITYproti_nav_roho_e_vod

Dlouhodobé stání manuálně pracujících zaměstnanců v průmyslových provozech může značně ohrozit jejich zdravotní stav. Dlouhé stání na tvrdém betonovém povrchu může snadno způsobit tzv. muskoskeletální poruchy (MSD), také známé jako onemocnění pohybového aparátu. Tyto poruchy mají vliv na svalstvo, šlachy, nervy, klouby, vazy i kosti, které se postupně rozvíjí a mohou se vyvinout až do pracovní neschopnosti člověka. Léčba tohoto onemocnění je však často neefektivní a proto je zapotřebí snížit riziko jeho vzniku. K tomuto účelu je vhodné vybavit taková pracoviště právě protiúnavovými rohožemi.

Závažnost muskoskeletárních poruch

Průzkum pracovních podmínek v Evropě (ESWC) provedený Evropskou agenturou pro bezpečnost a zdraví při práci odhalil, že téměř 25% pracovníků v Evropě trpí bolestmi zad a přes 20% zažívá bolesti svalů. Téměř polovina dotázaných si stěžuje na práci v bolestivých nebo unavujících pozicích. Členské státy Evropské Unie do roku 2030 očekávají až 50% podíl diagnózy muskoskeletárních poruch. Onemocnění pohybového aparátu v Evropské Unii postihuje miliony pracovníků.

Jak protiúnavové rohože fungují

Dlouhodobým stáním na tvrdém a studeném povrchu způsobuje nahromadění krve v nohou. Pravidelné dlouhodobé stání ve statické poloze může pomalu snižovat elasticitu měkkých tkání a toto degenerativní poškození může vést k revmatickým onemocněním. Protiúnavové rohože se však těmto problémům snaží předcházet. Rohož totiž může pomoci tím, že povzbudí pravidelný pohyb nohou (dokonce i ve statických polohách). Chodidla se jemně přizpůsobují měkkému povrchu a podporují lepší oběh krve. Tento jemný pohyb chodidel způsobuje roztahování svalů nohou a lýtek, čímž se aktivuje tlačení krve zpět k srdci proti síle gravitace. Funkce protiúnavových rohoží však nezahrnuje pouze ochranu zdraví, ale také zlepšení komfortu. Zajištění komfortu při dlouhodobém stání zvyšuje produktivitu pracovníků. Rohože s protiskluzovým povrchem zamezují rizikům úrazů vyvolaných uklouznutím.

Výběr protiúnavové rohože

Výběr rohoží je obsáhlý a zahrnuje jak rohože do prostředí suchého, tak i prostředí s možným výskytem mastnot a vlhkosti. Protiúnavové rohože bez dodatečné ochrany proti olejům a mastnotám jsou vhodné do suchého prostředí. Naopak rohože s odolností proti olejům a mastnotám jsou vhodné do provozů, kde dochází k výskytu takových látek. Na trhu jsou však na výběr rohože poskytující další užitečné vlastnosti. Mezi takové vlastnosti řadíme především testování v souladu s protiskluzovou normou EN 13552 nebo testováním na hořlavost dle BS EN 13501-1:2002. Rohože jsou vyráběny s různými vzory, jako jsou například diamantový, bublinkový nebo děrovaný vzor. Protiúnavové rohože jsou nabízeny v různých velikostech zahrnující šíři, hloubku a výšku rohože. Na trhu jsou k dispozici také rohože vhodné do provozů potravinářského průmyslu. Široký výběr sortimentu protiúnavových rohoží nabízí společnost MEVA-TEC s.r.o. na svých webových stránkách.

Výhody protiúnavových rohoží

Protiúnavové rohože fungují jako prevence zdraví pracovníků, zaručují zvýšenou produktivitu a bezpečnost práce pracovníků. Rohože poskytují zvýšení komfortu pracovníků, což vede ke spokojenosti na pracovišti. Zcela eliminují bolesti nohou, snižují bolesti zad, ulevují krční páteři a ramenům. Podporují krevní oběh a aktivaci svalstva. Disponují vynikající izolací od studeného povrchu, eliminují vibrace od strojních zařízení a chrání proti vlhku. Protiúnavové rohože navíc poskytují dodatečnou ochranu před poškozením povrchu pracoviště a poškozením padajících předmětů.

Účinný pomocník

Dle průzkumu trhu jednoho z největších výrobců jsou protiúnavové rohože vysoce ceněným pomocníkem v provozech, kde se pracuje převážně ve stoje. Rohože poskytují jak bezpečnost, tak i pohodlí snižováním pocitu únavy ve většině průmyslových odvětví. Představují způsob, jak jednoduše eliminovat zdravotní rizika pracovníků a zvyšovat výkon při práci. Potřebujete-li pomoc s výběrem protiúnavové rohože neváhejte kontaktovat společnost MEVA-TEC s.r.o.

 

 

KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF