Vážení čtenáři,
vítáme vás u říjnového vydání měsíčníku ZPRAVODAJ. V tomto čísle se zaměříme na prezentaci novinek na našem eshopu v podobě tabulí všeho druhu, účast společnosti Meva na Dni životního prostředí v Litoměřicích a výroční Sdružení komunálních služeb v obci Valeč. V rubrice téma měsíce se pak dozvíte, jak fungují polopodzemní kontejnery na tříděné odpady.
den_zivotniho_prostredi_01

DEN ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Dne 23. září se ve městě Litoměřice na Mírovém náměstí uskutečnil Den životního prostředí, kterého byla Meva součástí. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program týkající se měnícího klimatu v regionu, jaký vliv tyto změny mají na náš každodenní život a jak lépe třídit včetně předcházení vzniku odpadu.
Děkujeme, že jste si našli čas a zastavili se také u našeho stánku.

Těšíme se na další setkání.

 

 

valec_vystava_meva_fb_01

SDRUŽENÍ KOMUNÁLNÍCH SLUŽEB VALEČ

Ve dnech 29. září – 1. října se uskutečnil 58. kongres Sdružení komunálních služeb v obci Valeč s oslavou 30. výročí vzniku. SKS funguje již od roku 1991 a zaměřuje se na problematiku komunálních služeb jako celku, včetně neformální výměny zkušeností mezi jednotlivými členy a na prezentaci novinek, které přináší rozvoj technologií v této oblasti.


Společnost Meva se zúčastnila s prezentací sortimentu vybavení pro města a obce.
Děkujeme všem zúčastněným a organizátorům akce za mimořádně povedené setkání.

TÉMA MĚSÍCE

JAK FUNGUJÍ POLOPODZEMNÍ KONTEJNERY?podzemni_kontejnery_rce_03

Fungují na principu uložení velkoobjemových nádob / zásobníků na tříděný odpad pod povrch. Plnění se provádí pomocí šachty, která se nachází nad povrchem chodníku či ulice. Jedná se o nejefektivnější řešení sběru odpadu jak z pohledu estetiky, tak i provozu. Takové řešení chrání odpad před zpětným vybíráním, uchovává zápach uvnitř nádoby a poskytuje vysokou odolnost proti vandalismu. K dispozici je polopodzemní řešení, kdy je větší část nádoby viditelná nebo podzemní řešení, kdy se nad povrchem nachází pouze vhozová šachta. Velkým přínosem je také snadné vyprazdňování odpadu. Jak takové vyprazdňování kontejneru funguje?

vyklop_molok_20


ZAŘÍZENÍ PRO VYJÍMÁNÍ ODPADU

K vyprázdnění podzemního zásobníku je zapotřebí běžné svozové vozidlo s hydraulickou rukou s dostatečným prostorem pro uskladnění vysypávaného odpadu. Kontejner je v horní části opatřen hákem, za který se zajistí hák na hydraulické ruce vozu. Po zajištění je kryt kontejneru spolu se zásobníkem vyzdvihnut do výšky a přemístěn nad ložný prostor vozu kam bude odpad vysypán. Obsah vaku se do sběrného vozu vyprázdní pomocí zamykacího mechanismu na dně vaku nebo kontejneru. Po vyprázdnění je vak nebo kontejner spuštěn zpět do kontejneru.
Kontejnery mohou být vybaveny jak vakem, tak kontejnerem s různým způsobem zdvihání dle vašich možností a druhu odpadu.

podzemni_kontejnery_prehled

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat:
Tel.: 416 823 181
E-mail: prodej@mevatec.cz


KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF